Senzo Universal small petty knife, 135 mm
Product details
- Unit: piece
- Delivery time: 1-2 tööpäeva
- Free shipping within Estonia
120,00 €
BergHOFF -30%!
| Blade type | Utility/petty knives |
| Handle color | Brown wood |
| Blade hardness (HRC) | 60-61 HRC |
| Blade material | VG-10, Stainless steel |
| Number of layers | 33 |
| Blade length | 180mm |
| Total length | 310 mm |
| Weight | 170 g |
| Origin | Japan |
| Handle style | Western handle |
| Handle material | Wood |
| Handle orientation | Universal |