SAMURA HARAKIRI kitchen HARAKIRI Chef's knife, 20 cm (Black)
Product details
- Unit: piece
- Delivery time: 1-2 tööpäeva
- Free shipping within Estonia
26,00 €
BergHOFF -30%!
| Handle color | Black |
| Blade type | Chef knives - gyuto |
| Blade hardness (HRC) | 58-59 HRC |
| Blade material | Stainless steel, AUS-8 |
| Number of layers | 1 |
| Blade length | 208mm |
| Total length | 330 mm |
| Weight | 118 g |
| Origin | China |
| Handle style | Western handle |
| Handle material | Plastic/composit |
| Handle orientation | Universal |