Kanetsune Hon-Warikomi 510 nakiri, 165 mm, HRC 62-63
Product details
- Unit: piece
- Delivery time: 1-2 tööpäeva
- Free shipping within Estonia
55,00 €
BergHOFF -30%!
| Blade type | Vegetable knives - nakiri |
| Handle color | Brown wood |
| Blade hardness (HRC) | 62-63 HRC |
| Blade material | Carbon steel, Takefu Shiro 2 |
| Number of layers | 3 |
| Blade length | 165mm |
| Total length | 290 mm |
| Weight | 125 g |
| Origin | Japan |
| Handle style | Western handle |
| Handle material | Wood |
| Handle orientation | Universal |